Bodemonderzoek Kernwinkelgebied Heerenveen

Het centrum van Heerenveen wordt vernieuwd. Als voorbereiding op de herinrichting voert Enviso een bodemonderzoek uit. Dit onderzoek richt zich specifiek op de kwaliteit van de bodem en de staat van de wegverharding.

 

Wanneer?

De werkzaamheden zijn begonnen op dinsdag 3 december en worden afgerond op vrijdag 13 december 2024.

 

Wat gaat er gebeuren?

Enviso voert verschillende werkzaamheden uit, waaronder grondboringen, het plaatsen van peilbuizen en het graven van inspectiegaten. Bij een harde ondergrond wordt een sloophamer met aggregaat ingezet. Deze werkzaamheden zijn onderdeel van de voorbereidende onderzoeken voor de herinrichting van het centrum van Heerenveen. Het onderzoek sluit aan op eerdere boringen die door de nutspartijen zijn uitgevoerd.

 

Wat merk je van de werkzaamheden?

  • Enviso werkt met twee busjes, waarvan één met een aanhanger;
  • Het werkgebied wordt afgezet met pionnen;
  • Voetgangers kunnen aan beide zijden passeren;
  • Andere voertuigen kunnen in overleg passeren: houd rekening met enige vertraging;
  • De geschatte duur per boring is ongeveer 30 minuten.

 

De werkzaamheden vinden plaats op de volgende locaties:

  • De Dracht;
  • Van Harenspad;
  • Gemeenteplein;
  • Ernst van Harenplein;
  • Minckelersstraat;
  • Sieversstraat;
  • Pleinweg;
  • Burgemeester Kuperusplein.

 

Vervolgonderzoek

Op basis van de resultaten van het eerste onderzoek kan in januari 2025 aanvullend onderzoek nodig zijn.

Voor vragen kunt u contact opnemen met omgevingsmanager Femke de Jong via femke.dejong@heerenveen.nl of telefonisch op 06 19 51 34 36.